Kuidas plaatida piklike plaate

Rectangular.JPG

Kuidas plaatida piklike plaate

  1. piklike plaatide laotus ei või olla klassikaline "telliskivi" laotus, st. et täpselt poole plaadipeale ei tohi kõrvalrea plaatide vuuki/liitekohta jätta (sic´ kõige suurema tolerantsi/kõveruse ehk kaarega koht!) Kui pannakse telliskiviseina mustrisse, siis kõrvalrea liitekoht peab olema kõrvalrea plaadi "kolmandiku- viiendiku" piires
  2. lisaks kirjude plaatide plaatimisel on ÜLIOLULINE, et avatakse 4-5 pakki ja iga uus maha pandav plaat võetakse järgmisest karbist.
  3. vuugivahe (poleerimata ja kalibreerimata) plaadil peaks olema vähemalt 4-5 mm

Räägib kogenud Plaatija: "Üldiselt plaate kõveruses süüdistada ei saa, sest kindlasti mahuvad nad oma kõveruselt normide piiridesse (linearity norms jne.- otsige tootekataloogist üles ja vaadake).
60 cm plaadi puhul nö. 1 mm on ilmselt normi piires. Reeglina on seal kõverus alla 0,5 mm, (kõveruse määramisel ja hindamisele ei ei panda 2 plaati põhju pidi kokku!

Loodiga üle plaadi mõõtmisel on sama asi: ühest servast mõõtes annab teise serva 1 mm vahe. Mõõdetakse keskelt ja vaadatakse äärtes tekkivat vahet, mis on ilmselt kindlalt alla 0,5 mm.)
Tõde (ehk tehaste nipp) on selles, et plaatide füüsilised mõõdud hindab/ mõõdab masin (laser) ja need on nii välja timmitud, et läbi läheks ainult normi piirides tooted.

NB! KÕIK plaadid on tootmistehnoloogiast tingituna mingil määral kuidagi KÕVERAD! Minu arvamus on, et hea plaatija saab alati plaadid ilusti maha pandud, aitab paras vuugivahe ja vuukimine, mis tasandab asja ära. Seda tõika on kõik plaaditootjad ja normide väljamõtlejad ka arvestanud. (Täiesti/ ideaalselt sirget keraamilist plaati pole võimalik toota - vähemasti selle hinna eest).

Mida teha probleemide korral:

  1. kindlalt tuvastada, et plaadid ei vasta EU ja tehase normidele (siis saaks selgeks kas on reklamatsiooniks alust. Pöördu müüja poole)
  2. kui plaatija kahtleb plaadi kvaliteedis on mõistlik kohe pöörduda nõu küsima müüja poole.

NB! Kui plaat on maha pand ja klient ei ole asjaga rahul, siis on sellest kõigil osapooltel metsikult peavalu, sest mahapandud plaat reklamatsiooni (tehase vastutuse ja garantii) alla ei kuulu ja halvas kvaliteedis ei saa plaati enam ka süüdistada."

NB! Vaata ka teiste mõõtudega plaatide paigaldamisvõimalusi!