MOSAIIKIDE PAIGALDUSJUHENDID

* klaasmosaiikide eestikeelne paigaldusjuhend
* paberile kleebitud mosaiikide ingliskeelne paigaldusjuhend
* Sicis klaasmosaiikide itaalia- ja ingliskeelne paigaldusjuhend

 

MOSAIIGI TAGASITULEK

Mosaiigid ehituses

""Mosaiikide vastu on jälle huvi tundma hakatud. Plaadipunkt on tulnud soovidele vastu ja toonud turule palju erinevaid valikuvõimalusi. Valida saab eri tüüpi mosaiikide hulgast, klaasmosaiike nii puhtast kui ka värvilisest klaasist, Murano emailmosaiike ja Itaalia ning Kaug -Ida klinkermosaiike koos marmormosaiikidega.

Mosaiikidega saab kergesti dekoratiivseid või eriti puhtaid pindu. Mosaiikide suurus ja hulk annab palju erinevaid võimalusi. Uued väga laiad värvigammad annavad kujundajale võimaluse väiksemategi nüansside kasutamiseks.

Mosaiigi kasutamine plaatimismaterjalina on meeliköitev. Eri suurusega ja värvidega mosaiike on rohkesti saadaval. Klaasmosaiikide elavad värvilahendused annavad plaatimisele isikupärase ilme. Klinkermosaiikidega plaaditud põrand on täiesti kulumiskindel.Vanni või mullivanni kaardunud vormi plaatimine näiteks Sicis, Trend või Reviglassi klaasmosaiigiga on mugav ja kerge. Mosaiigiga saab katta vannitoa põranda nii, et see on toon toonis seinaplaatidega. Või kasuta mosaiikplaate lisaks köögiseintele ka töökohas — "mosaiikvaip" läheb seinalt sujuvalt üle töökohale. Vastupidav ja hügieeniline mosaiiktervik on silmale ilus vaadata.

<img alt="&quot;&quot;" data-cke-saved-src="" src="&quot;/files/filemanager/images/f_toode13.jpg&quot;" style="&quot;border-width:" 1px;="" border-style:="" solid;="" margin:="" 8px;="" float:="" right;"="">Mosaiigi kinnitamises ja liitmises tuleb võtta arvesse teatud asjaolusid, mida on vaja teada juba mosaiigitüüpi valides. Asjaolud, mis mõjutavad kinnitus- ja vuugivalikut on teiste hulgas läbipaistvus ja kasutamiskoht. Suurt tähtsust omab ka vuugi värv, sest vuugi osakaal on antud juhul suurem kui tavaliste plaatide puhul. Tervik tekib mosaiigipinna ja vuugi värvide ühendamisel. Mosaiigi võimalused on piiramatud: vannitoa kaunistamisest lihtsustatud fassaadini ja kullatud emailmosaiikidest glasuuritud põrandamosaiigini.

Plaadipunkt esindab maailma tippnimesid eri tüüpi mosaiikide valmistajate hulgast: Sicis, Trend ning Reviglassi klaasmosaiigid, Vali Plaadipunkti Collection näidiste hulgast.