Sanitaarkeraamika Hooldusjuhised

Sanitaarkeraamika Hooldusjuhised

Sanitaartehnika valmistamiseks kasutatav portselan on hästi hooldatav materjal. Mustuse ja katlakivi ladestumise vältimiseks tuleb sanitaarkeraamikat sageli puhastada. Kui tavaline puhastusaine ei anna soovitud tulemusi, võib kasutada Mapei KERANET vedelat või pulbrilist puhastusainet või siis sidrun- või äädikhappega ja kasutada neid vastavalt tootja juhistele.

Puhastusaine kanda WC poti, valamu, duššialuse jms. portselanist sanitaarkeraamika pinnale,
lasta toimida ja töödelda vastavalt tootja juhistele.

Loputada põhjalikult ja pühkida niiske pind kuivaks. Katlakivi eemaldamiseks kasutada Mapei KERANT pulbrit või majapidamisäädikat. Kasutada vastavalt tootja juhistele.

Mitte kunagi ei tohi kasutada abrasiivseid puhastusaineid ja -vahendeid. Need kahjjstavad glasuuritud/ emailtud pinda. Samuti ei tohi kasutada kangeid leeliseid ega leelisepõhiseid ummistuste eemaldusvahendeid, mis võivad kahjustada portselanpinda ja looduskeskkonda.

Kütmata ruumides olevate WC-pottide loputuspaak tuleb tühjendada ja kuivaks pühkida. Valada vesilukku umbes 4 dl antifriisi. Kasutada keskkonnasäästlikku toodet.

Sanitaarkeraamika puhtana hoidmiseks piisab kord päevas pehme lapi/harjaga puhastamisest ja võib-olla vähese lahja pesuaine kasutamisest. Mitte kunagi ei tohi kasutada abrasiivseid ega talgipõhiseid tooteid (pH-arvuga üle 10).

WC-poti puhastamiseks ei tohi kasutada ega WC-potist alla uhtuda selliseid keskkonnaohtlikke aineid, nagu lahustid, kanged kemikaalid või mürgid. Need kahjustavad keskkonda ja võivad olla kahjulikud ka pinnatöötlusele. Kui selliseid aineid on kasutatud ja WCpotist alla uhutud, kaotab WC-poti garantii kehtivuse.

WC-poti prill-lauad

Prill-laudade puhastamiseks kasutada seebivett või lahjat puhastusainet. Ei tohi kasutada klooripõhiseid ega abrasiivseid puhastusaineid. Pärast puhastamist loputada puhta veega ja kuivatada pinnad puhta lapiga. Kui plekid jäävad alles, tuleb neid korduvalt hõõruda seebivette kastetud lapiga.

WC-pottide prill-laudade materjal on läbinisti värvitud ja see värv ei tohiks prill-laua õigel kasutamisel luituda. Kõva prill-laua alumine külg võib määrduda, kui seda ei puhastata korrapäraselt. Prill-laua esialgset välimust saab tavaliselt taastada, kui seda poleerida mitteabrasiivse autopoleeraine ja pehme lapiga.

Pärast WC-poti puhastamist tuleks potikaas ja prill-laud mõneks ajaks üles jätta, et puhastusaine ja vee jäägid saaksid kuivada/aurustada. NB! Puhastades sanitaartehnika pindu puhastusainetega kasuta alati kummikindaid.